Specjalizujemy się w produkcji termotransferów plastizolowych (transferów, prasowanek, wprasowanek) transferów na bazie farb rozpuszczalnikowych i wodnych.

Szerokie spektrum zastosowań i kilka zalet które pozwalają uczynić ten rodzaj nadruków jedynym możliwym do stosowania spowodowało że staliśmy się zauważalnym graczem na polskim rynku.

Zalety technologii

Termotransfer to technika polegająca na wgrzewaniu farby w tkanine przy użyciu dużego nacisku i wysokiej temperatury przez określony czas. Suma tych trzech parametrów pozwala na szeroki wachlarz zastosowań. Możemy w zależności od materiału dobierać optymalne parametry.

Transfery dostarczamy naszym Klientom w formie zadrukowanych arkuszy – wystarczy nawet prosta termoprasa do samodzielnej aplikacji nadruków. Unika się w ten sposób konieczności przesyłania kartonów z odzieżą do i z drukarni, jest całkowita kontrola nad jakością druku.

Te same nadruki można aplikować na różnych rzeczach. Przykładowo firma zamawia nadruk logo w 3 kolorach o wielkości 9cm na: 10 koszulkach polo, 10 tshirtach, 10 kurtkach, 10 torbach, 10 ubraniach roboczych (spodnie i bluzy), 10 parasolach, 10 czapkach…

Próba wykonania tego zlecenia tradycyjnym sitodrukiem wiąże ze sobą gigantyczne koszty przygotowania do druku. Przy pomocy technologii termotransferu drukujemy 80 transferów które pozwolą na aplikacje na wyżej wymienionych elementach za ułamek ceny tradycyjnego sitodruku. Trwałość pozostaje na tym samym poziomie – używamy tych samych farb do druku co w sitodruku. Czas na wykonanie, dostarczenie do Klienta transferów i wgrzanie jest również krótszy.

Technologia pozwala na druk farbami o dużej sile krycia w palecie kolorów Pantone skala C oraz na druk rastrowy (druk zdjęć) farbami triadowymi (CMYK) oraz druk farbami fluorescencyjnymi, odblaskowymi oraz takimi kolorami jak srebrny czy złoty. Technologia pozwala również planować drukowanie z wyprzedzeniem. Można zamówić też większą ilość transferów w lepszej cenie przy powtarzalnych zamówieniach i aplikować tylko w pojedyncze egzemplarze. Na podobnym modelu opierają swoją działalność sklepy internetowe oferujące gotowe nadruki – nie ma potrzeby magazynowania zadrukowanej odzieży w dużych ilościach.

Aplikuje się transfer tylko w zamówiony przez klienta towar. Kolejną zaletą technologii jest możliwość nanoszenia tych samych transferów na różne materiały w różnym kolorze – poliester, poliester/bawełna, bawełna, len, filc, skóra, drewno, karton, papier. Przy pomocy tej technologii jest też możliwość uratowanie, naprawienia odzieży źle zadrukowanej lub zadrukowanej z błędami.