Termotransfer – poznaj zalety nowoczesnego druku na tkaninach

Specjalizujemy się w produkcji termotransferów plastizolowych (transferów, prasowanek, wprasowanek) transferów na bazie farb rozpuszczalnikowych i wodnych. Szerokie spektrum zastosowań, wiele zalet termotransferu oraz jego wysoka jakość sprawia, że staliśmy się zauważalnym graczem na polskim rynku. Jesteśmy nowoczesną drukarnią tekstylną, która jest podwykonawcą dla dużych firm z Polski oraz Europy.

Na czym polega termotransfer?

Termotransfer to technika polegająca na wgrzewaniu farby z klejem w tkaninę przy użyciu dużego nacisku i wysokiej temperatury. Wszystko odbywa się przez określony czas. Suma tych trzech parametrów pozwala na różnorodne zastosowanie termotransferu. W zależności od materiału możemy dobierać optymalne parametry farb i klejów.

Transfery dostarczamy naszym Klientom w formie zadrukowanych arkuszy – wystarczy nawet prosta prasa termotransferowa do samodzielnej aplikacji nadruków. Unika się w ten sposób konieczności przesyłania kartonów z odzieżą do drukarni, a następnie ich odsyłania.

Te same nadruki można aplikować na różnych rzeczach. Przykładowo firma zamawia nadruk logo w 3 kolorach o wielkości 9 cm na: 10 koszulkach polo, 10 t-shirtach, 10 kurtkach, 10 torbach, 10 ubraniach roboczych (spodnie i bluzy), 10 parasolach oraz 10 czapkach. Tak więc nasi Klienci uzyskują nadruki reklamowe o bardzo wielu zastosowaniach.

Termodruk, czy sitodruk – co poleca nasza drukarnia?

Próba wykonania tego zlecenia tradycyjnym sitodrukiem pociąga ze sobą gigantyczne koszty przygotowania do druku. Przy pomocy technologii termotransferu drukujemy 80 transferów plastizolowych, które pozwolą na aplikację na wyżej wymienionych elementach za ułamek ceny tradycyjnego sitodruku. Trwałość pozostaje na takim samym poziomie – nasza drukarnia używa tych samych farb (lub podobnych) do druku co w przypadku sitodruku. Czas na wykonanie, dostarczenie do Klienta transferów i wgrzewanie nadruków jest również krótszy.

Technologia termodruku umożliwia drukowanie farbami o dużej sile krycia w palecie kolorów Pantone skala C oraz na druk rastrowy (druk zdjęć) farbami triadowymi (CMYK) oraz druk farbami fluorescencyjnymi, odblaskowymi oraz takimi kolorami jak srebrny czy złoty. Technologia pozwala również planować drukowanie z wyprzedzeniem. Można zamówić też większą liczbę transferów w lepszej cenie przy powtarzalnych zamówieniach i aplikować nadruki tylko na pojedynczych egzemplarzach. Na podobnym modelu opierają swoją działalność sklepy internetowe oferujące gotowe nadruki – nie ma potrzeby magazynowania zadrukowanej odzieży w dużych ilościach. Aplikujemy transfer tylko na towar zamówiony przez Klienta.

Druk na różnorodnych tkaninach

Kolejną zaletą technologii termotransferu jest możliwość druku w różnym kolorze na różnorodnych tkaninach – poliester, poliester/bawełna, bawełna, len, filc, skóra, drewno, karton i papier. Termodruk pozwala na uratowanie, a także naprawienie odzieży źle zadrukowanej lub zadrukowanej z błędami.

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, zachęcamy do kontaktu.